Amazonit

Amazonit

je známý jako "kámen naděje”.

Jeho používáním podpoříte Vaše štěstí, naděje a sny.

Harmonizuje čakru srdeční a čakru krční.

Byl prominentním kamenem pro výrobu amuletů už od starověku. Již staří Egypťané si byli vědomi jeho léčebných a energetických vlastností. Šperky vyrobené z tohoto kamene, byly nalezeny v hrobce egyptského faraóna Tutanchamona.

Amazonit je silný léčivý kámen posilující komunikaci, zvláště v případech, kdy musíte sdělit nepříjemnou pravdu. Úžasnou vlastností tohoto kamene je, že pomáhá vyrovnat emoce a zároveň dává fyzickou výdrž. Ztlumí zlobu ve Vašem projevu, proto je též nazývaný jako "kámen odvahy a pravdy”.

Podporuje také laskavost a praktičnost, navozuje klid duše, pocit bezpečí, rovnováhu a harmonii. Je také jedním z nejvíce účinných léčivých kamenů na pomoc proti negativnímu vlivu elektromagnetického pole, které vyzařují mobilní telefony a mikrovlnné trouby.

Udává se, že udržuje v rovnováze metabolismus narušený blokací nervového systému, přináší úlevu při svalových křečích, léčí osteoporózu, zubní kazy. Pomáhá regenerovat celý organismus, tlumí silné bolesti hlavy a migrény.

Působí na hrdlo, štítnou žlázu, nervy a mozek.

Léčí srdce, plíce a nadledvinky. Používá se při poruchách metabolismu (játra) a nedostatku vápníku v organismu. Uvolňuje ztuhlé svalstvo zad a krku.

V období stresu pomáhá uklidnit se a relaxovat.